Leonardo Turkey Havacılık Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş.'yi ziyaret etmektesiniz.
 
 
Leonardo Turkey Havacılık Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş.'yi ziyaret etmektesiniz.
 

Profil

Logo

LEONARDO TURKEY Havacılık Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. (LEONARDO TÜRKİYE), LEONARDO'nun alt kuruluşu olup, 1988 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan HF/SSB telsizlerin üretimini yapmak amacıyla ortak bir yatırım şirketi olarak kurulmuştur. Ankara/Gölbaşı’nda 30000 metrekare arazi üzerinde 4500 metrekare kapalı alana inşa edilmiş mühendislik ve üretim tesislerinde, Savunma ve Havacılık Sanayi ile Güvenlik Sistemleri’ne yönelik AR-GE, üretim, kurulum, bütünleştirme ve lojistik destek faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. 1988–1997 yılları arasında farklı konfigürasyonlarda binlerce HF Telsiz, Ankara - Gölbaşı’ndaki fabrikada üretilmiş ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edilmiştir. ISO9001-2015, AS9100:2016 ve EASA Part 21 Sub Part G Kalite Standartları’na uygun olarak hizmet veren LEONARDO TÜRKİYE, en son teknolojik gelişmeler ile eşzamanlı olarak Savunma, Havacılık ve Güvenlik Pazarına yönelik ürün ve hizmet çeşitliliğini genişletmektedir.

LEONARDO TÜRKİYE, 1997 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sahil İstasyonu Modernizasyonu ve 1998 yılında “Doğan” sınıfı hücumbotların Entegre Muhabere Sisteminin Modernizasyonu projeleri ile anahtar teslimi Entegre Haberleşme Sistemleri yaklaşımını ülkemizde başarıyla hayata geçirmiştir. Bu kapsamda; İzmir, İstanbul ve Çanakkale Sahil Haberleşme İstasyonları’nın ve 4 adet “Doğan” sınıfı hücumbotun modernizasyonu tamamlanmış ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilmiştir. Bunun yanısıra, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın GENESİS Projesi kapsamındaki Fırkateynlerin Muhabere Ağı Alt Sisteminin Modernizasyonu HAVELSAN ve AYESAŞ’ın alt yüklenicisi olarak Firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ihtiyacı için inşa edilen 4 adet Arama Kurtarma Gemisine ait Entegre Haberleşme Sistemi de ASELSAN’ın alt yüklenicisi olarak LEONARDO TÜRKİYE tarafından tasarlanarak gerçekleştirilmiş ve başarıyla teslim edilmiştir. Ayrıca Firmamız, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Taktik Saha Muhabere Sistemi (TASMUS) için teçhizat üretmiş ve teslimatlarını başarıyla tamamlamıştır. Bunun yanısıra LEONARDO TÜRKİYE , Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Gemileri, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki 16 adet ve Türkmenistan Silahlı Kuvvetleri envanterindeki 8 adet Yeni Tip Karakol Botları Projeleri ile Moship/Kuryed ve Lojistik Destek Gemisi Projeleri kapsamında ihtiyaç duyulan Mesaj İşletim Sistemleri’ni de geliştirmiş, üretmiş ve teslim etmiştir.

LEONARDO TÜRKİYE, HF Askeri Haberleşme Sistemleri alanındaki engin bilgi birikimi ve deneyimini; Türk Silahlı Kuvvetleri Çok Bantlı Sayısal Müşterek Telsiz (ÇBSMT) ve Yüksek Çıkış Güçlü (5-10kW) HF Telsiz Sistemleri Projeleri kapsamında ASELSAN’ın alt yüklenicisi olarak; Güç Yükselteç, Anten Uyumlama ve Güç Kaynağı Birimleri’nin tasarımı ve/veya üretimi ve Gemi platformları kurulum/bütünleştirme faaliyetleri ile başarıyla sürdürmüştür.

2005 yılında, Avrupa çapında bir proje olan A400M Büyük Nakliye Uçağı Programı kapsamında Dahili / Harici Aydınlatma Sistemi’nin temin edilmesine yönelik olarak TUSAŞ tarafından açılan ihalenin kazanılmasıyla, Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilerek, uçak aydınlatma sistemlerinin tasarımı ve üretimi kabiliyeti kazanılmasına yönelik bir adım atılmıştır.

Ayrıca, başarı ile devam eden A400M projesinin ürün geliştirme ve üretim faaliyetlerinin yanısıra, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın C-130 uçakları Aviyonik Sistemler Modernizasyonu (Erciyes) Projesi kapsamında ihtiyaç duyulan dahili ve harici aydınlatma sistemlerinin “Gece Görüş Sistemine Uyumlandırılması” (NVIS-Night Vision Instrumentation System), TUSAŞ’ın alt yüklenicisi olarak LEONARDO TÜRKİYE tarafından gerçekleştirilmektedir. Elde edilen bu kazanımlar başta HÜRKUŞ Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı olmak üzere birçok projede kullanılmakta, dahili/harici aydınlatma sistemleri ve kokpit panellerinin tasarımı ve üretimi faaliyetleri başarıyla devam etmektedir.

LEONARDO TÜRKİYE, NVG Uyumlu Kontrol Panelleri tasarım ve üretimi konusundaki faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir. TUSAŞ’ın ana yükleniciliğinde devam eden GÖKBEY Projesi kapsamındaki Kontrol Panelleri Firmamız tarafından tasarlanmış olup, tümüyle yurtiçinde üretilmektedir. Ayrıca Savunma Sanayiinde faaliyet gösteren ASELSAN gibi ana yüklenicilerin temin ettiği aviyonik sistemler ile birlikte kullanılan muhtelif paneller de fabrikamızda tasarlanmakta ve üretilmektedir.

IAMCO ile imzalanan anlaşma ile NATO’ya ait AWACS uçaklarının IFF sorgulama ve V/UHF Haberleşme Sistemleri’nin depo seviyesi bakımları Türkiye’de firmamız tarafından yapılmaktadır. Diğer yandan Türkiye’de konuşlu NATO Radarları’nın bakım hizmeti de LEONARDO TÜRKİYE tarafından sağlanmaktadır.

LEONARDO TÜRKİYE, Entegre Güvenlik, Kamu Güvenliği ve Olağanüstü Hal Haberleşmesi gibi konularda da maliyet etkin ve güvenilir çözümler önermektedir.

LEONARDO TÜRKİYE, özgün ürün portföyü ve yeteneklerinin yanısıra, bağlı olduğu Uluslararası bir şirket olan LEONARDO’nun sahip olduğu geniş ürün portföyü ve sağladığı teknolojik destek ile de Havacılık, Savunma ve Güvenlik Sistemleri alanında ülkemizde 30 yılı aşkın süredir hizmet etmekte ve her geçen yıl değer sunumunu daha da artırarak sürdürmeyi hedeflemektedir.

LEONARDO TÜRKİYE’nin ürün ve hizmet portföyüne ilişkin özet bilgi aşağıda verilmektedir

• Hava ve Kara Platformları için Dahili & Harici NVIS Aydınlatma Sistemleri ve NVIS Dönüşümleri
• Hava ve Kara Platformları için Kontrol Panelleri
• Hava Platformu Haberleşme Ürünleri & Çevre Birimleri
• Kara & Deniz Haberleşme Sistemleri, Ürün ve Çevre Birimleri
• Askeri Mesaj İşletim Sistemi (MİS)
• Entegre Güvenlik & Acil Durum Haberleşme Sistemleri
• Askeri Standartlara Sahip Rak Tipi/Mini Bilgisayar Sistemleri

LEONARDO TÜRKİYE’de Entegre Yönetim Sistemi (EYS) kapsamı aşağıdaki şekilde oluşturulmuştur:

Askeri ve Sivil Platformlar İçin Haberleşme Sistemleri, Aviyonik Sistemler, Aydınlatma Sistemleri, Kontrol Panelleri Alanlarında Tasarım, Geliştirme, Üretim, Satış, Satış Sonrası Servis Desteği Faaliyetlerinin Yürütülmesi.


logo2

 

popup-close
popup-close